Letnie orzezwienie z pepsi

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy i kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć mnóstwo wzorów na świeże napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się uczyć je temuż. Stanowi wtedy nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale same zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najdostępniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest lekki, smaczny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można używać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na każdym stoisku. Doskonałym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta unikalna kompozycja będzie świetnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe efekty to wciąż nie wszystko. Trzeba posiadać dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest znacznie takich artykułów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale spełni nasze wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale też na przykład do tworzenia mrożonej kawy.